למה להעביר תקליטים לדיסק?

כותב: איתי אבוהב

המרת תקליטים לפורמט דיגיטלי? למה לבצע המרת או העברת תקליטים ישנים לדיסק? למה להעביר תקליט ויניל למחשב? למה אנחנו עדיין מחזיקים תקליטי ויניל ישנים? המדיה הזאת כבר קרוב ל 15 שנה בכלל לא רלוונטית.
כי לאף אחד אין את הלב לזרוק לפח את הזיכרונות שלנו: זה מזכיר לנו את הילדות או הנעורים. אנו זוכרים את אותו רגע שנסענו לתל אביב, נכנסנו לפאז ויצאנו עם עשר חתיכות פלסטיק שחורות שכל אחת מבחינתנו היא היסטוריה. או שזה בכלל האוסף של אבא או אמא שלנו: תקליטים מקוריים של הביטלס או קליף ריצ'רדס... חלק מהתקליטים האלה בכלל לא ניתן להשיג על דיסקים: כל מיני בוטלגים ישנים (תקליטים לבנים) או כל מיני הוצאות מיוחדות משנות השישים והשבעים.  ויש את אלה שהרעש המיוחד של המחט על פני התקליט עושה להם את זה. והסאונד. אין כמו הסאונד של התקליט. אני בתור טכנאי הקלטות אומר לכם – הסאונד יותר חם. למה? ההסבר הוא טכני לחלוטין. העיקרון אומר שדיגיטלי (CD) דוגם או משחזר את הסאונד מהאנלוגי. השחזור נעשה על פני נקודות ספציפיות על פני האינפורמציה (המוסיקה). הדגיטל דוגם ב 99% מהמקרים במהירות דגימה של 44KHZ לשנייה. על מנת לפשט את העניין זה אומר שהדיגיטל דוגם את המוסיקה אנלוגית 44 אלף פעם בשנייה. התקליט, לעומת זאת, מנגן ומשמיע את האינפורמציה ברמת תדרים של 100KHZ השנייה, דהיינו 100 אלף פעם בשנייה. אתם מבינים את ההבדל? זה עצום.

רוצים לדעת עוד פרטים?

אבל מה יהיה עוד כמה שנים? גבירותיי ורבותיי, צר לי להיות איש נושא החדשות המרות אבל בפי בשורה לא טובה - המדיה הזאת נעלמת מהעולם בקצב הנדסי.

  • נתחיל מזה שהטכנולוגיית הפטיפון אינה זמינה. חוסר זמינות פירושו מחיר מאוד יקר. לקנות היום פטיפון חדש עולה פי חמש מלקנות נגן CD. עדיין ניתן למצוא פטפונים בחנויות יד שנייה שעובדים אבל מי היום מעז בכלל לחשוב לתקן פטיפון מקולקל. שלא תבינו אותי לא נכון. לרגע לא טענתי משהו לגבי טיב ואיכות הטכנולוגיה אבל עובדה היא שהיא פחות זמינה וזה אומר הרבה יותר יקרה.
  • סיבה נוסםת להיעלמות היא שתקליט צובר אבק. החריצים שלו פשוט מזמינים את האבק וזה אומר שחיקת המחט. מישהו או מישהי יודע/ת כמה עולה היום מחט? יקר!אין מה לעשות. אנחנו מזדקנים.
  •  עובדה נוספת היא שהזמן והסביבה (הפטיפון והמחט) אינם מיטיבים עם התקליט. ובכל פעם שהתקליט מנוגן המחט שוחקת את חריצי או גבשושיות התקליט יותר ויותר. בסוף הם מתפוררים. עובדה מדעית.
  •  הסאונד בהעברה של תקליט לדיסק ע"י חברות התקליטים אינו נשמר. תשכחו מזה. למה? כי בחברת התקליטים העברת התקליט לדיסק אינה מה שאתם חושבים. אף אחד לא לוקח את התקליט וממיר למדיה דיגיטאלית. הם משתמשים בעותקי מאסטר על גבי סרטים מגנאטיים או קלטות DAT ודוגמים אותם. נחשו באיזו רמת תדירות? צדקתם. 44KHZ לשנייה. וההמשך כבר ידוע.

 המרת תקליטים לדיסק או למחשב – לקבצי WAV או MP3 הינה הדרך האפקטיבית ביותר לשמר את המדיה. אנחנו לא מבצעים "מאסטרינג" (עריכה). אנחנו נאמנים למקור בכל רמ"ח איברינו. ההמרה מתבצעת בעזרת תוכנה מקצועית ומתקדמת לכל סוגי המדיה החדשים לפי דרישתכם (CD,MP3,WAV,WMA). את המרת התקליט אנו מבצעים לפי בקשתכם: עריכת התקליטים, חיתוכי התחלה וסוף, חלוקה לטראקים, ניקיון רעשים ושיפור איכות הנגינה והורדת רעשים המפורסמים של התקליט. כמו כן ניתן לאחד מספר תקליטים על דיסק אחד.
בקרו אותנו לפרטים נוספים

צרו עימנו קשר עכשיו לקבלת ייעוץ בהמרת תקליטים ל CD

המרת כל קסטות טייפ, תקליטים וטייפ סלילים ל CD

 

 

העברת תקליט לדיסק

העברת תקליט לדיסק

המרת תקליט לדיסק